Vysazení Ostroretky stěhovavé

I v letošním roce naše místní organizace čerpá Neinvestiční dotaci Ministerstva zemědělství České republiky. Název programu: Ochrana životního prostředí, udržitelný rozvoj. Název projektu: Zarybňování rybářských revírů v povodí řeky Moravy. Účelem dotace je podpora udržitelné stability a diverzity rybářských revírů. Celý dotační projekt směřujeme hlavně v možnostech osazení revírů, kde hospodaří naše MO a to na rybí obsádku reoflních ryb jako je ostroretka stěhovavá, jelec tloušť a jelec jesen. Dále se zaměřujeme na nákup lína obecného, amura bílého, štiky obecné a candáta obecného. Samozřejmě nákup bílé ryby jako je např. plotice obecná, okoun říční, perlín ostrobřichý je pro nás taktéž prioritní. Vysazení ostroretky stěhovavé je první letošní posílení řeky Moravy, které je dotováno Ministerstvem Zemědělství ČR.

  
 

další galerie v této rubrice

 

Rozvoz pstruhů 14.4.2019

14.04.2019

......7 den, den kdy odpočíval po své práci. My ovšem ne. Rozvoz potočáka a duháka do pstruhového revíru Šumice. Nic však nejde hladce. Nákladka v pstruží líhni Bělá šla jak po másle, ale rozvoz na Konicku nebyl jednoduchý. I vozidlo s pohonem 4x4 zapadlo. Vše řešil naštěstí specielní lesnický stroj. A také jsme celou záležitost zcele profesionálně a bez dalších komplikací ošetřili. Pstroužci jsou vysazeni a to je to hlavní.

prohlédnout fotogalerii »  

Výlov RZ Liboš 13.4.2019

13.04.2019

I přes nepřízeň počasí se dnes uskutečnil výlov chovného rybníka RZ Liboš. Opět velký kus práce a lví podíl navazující na výlov minulý týden měl náš rybářský hospodář Josef Faltýnek. Bylo vyloveno celkem 1125 kg amura bílého v průměrné hmotnosti 0,85 kg. Poděkování samozřejmě patří také rybníkářům, lovící četě a všem co nám dnes pomohli. Výlov navštívil i pan starosta obce Liboš.

prohlédnout fotogalerii »  

Výlov chovného rybníka na RZ Podhrad dne 6.4.2019

07.04.2019

Výlov chovného rybníka na RZ Podhrad. Výsledek byl opravdu vynikající. Candát dvouletý násada 132,5 kg, Amur bílý tříletá násada 840 kg, Bílá ryba 130 kg. Musím poděkovat všem co pomáhali na výlovu a hlavně našemu rybářskému hospodáři, který odvedl kus práce ve prospěch celé naší organizace.

prohlédnout fotogalerii »