Vysazení Ostroretky stěhovavé

I v letošním roce naše místní organizace čerpá Neinvestiční dotaci Ministerstva zemědělství České republiky. Název programu: Ochrana životního prostředí, udržitelný rozvoj. Název projektu: Zarybňování rybářských revírů v povodí řeky Moravy. Účelem dotace je podpora udržitelné stability a diverzity rybářských revírů. Celý dotační projekt směřujeme hlavně v možnostech osazení revírů, kde hospodaří naše MO a to na rybí obsádku reoflních ryb jako je ostroretka stěhovavá, jelec tloušť a jelec jesen. Dále se zaměřujeme na nákup lína obecného, amura bílého, štiky obecné a candáta obecného. Samozřejmě nákup bílé ryby jako je např. plotice obecná, okoun říční, perlín ostrobřichý je pro nás taktéž prioritní. Vysazení ostroretky stěhovavé je první letošní posílení řeky Moravy, které je dotováno Ministerstvem Zemědělství ČR.

  
 

další galerie v této rubrice

 

Úklid rybářských podrevírů 14 a 15

16.08.2019

Dne 14. srpna byl proveden úklid rybářských podrevírů dětmi z příměstského rybářského tábora na Kaprodromu. Pod vedením pana Romana Nemravy se nasbíralo šest pytlů směsného komunálního odpadu. Poděkování patří všem účastníkům, Romanovi za iniciativu v celé akci a odvozu odpadu na sběrný dvůr.

prohlédnout fotogalerii »  

Rybářské závody dětí Benátky 19.5.2019

19.05.2019

Dnešní májová neděle nejen že přinesla krásné počasí, ale i závody dětí na obecním rybníku v Benátkách u Štěpánova.Účastnilo se třicet dětí a pro každého účastníka závodu byla nachystaná cena. Poděkování patří všem pořadatelům, výboru místní skupiny Štěpánov ČRS MO Ol., sponzorům a vedoucím rybářského kroužku ve Štěpánově.

prohlédnout fotogalerii »