Obecná diskuse

Pro vkládání příspěvku je nutné se přihlásit.

Příspěvky uživatelů

 

Incident na Nákle a poděkování rybářům

(11.12.2018 18:06 / S. David)

Dobrý den všem rybářům,
rád bych se s Vámi podělit o událost, která se mi stala na konci července 2018 na Nákle.

Lovil jsem ryby na Nákle mezi obcemi Náklo a Lhota n.m., cca 300 m. od obce Lhota. Parkoval jsem tak, jak je domluveno u hlavní cesty od vody mimo provoz silnice. Kolem 22:15 jsem se rozhodl, že ukončím rybolov a pojedu domů. Když jsem chtěl vyjet na hlavní cestu, byla k mému překvapení závora stažená dolů a uzamčená. Chtěl jsem tedy vyjet jinudy, ale nenašel jsem jinou cestu . Mezitím tam ve své červené felicii přijel zaměstnanec a několikrát jsem ho slušně požádal o odemčení závory, to odmítl, že mě nepustí a že závoru zamyká ve 22 hod a odemyká až tuším další den v 6 hod. ráno, říkal jsem mu, že o takovém pravidlu nevím a že podle rybářského řádu smíme a je to tak domluveno i Nákle chytal ryby do 24 hod. Řekl, mi, že ho to nezajímá a odjel pryč. Tento člověk je nebo byl zaměstnancem jisté společnosti (která má v pronájmu určitou část pláže od majitele dobývacího prostoru), a byl to ten stejný člověk, který nám rybářům po celou dobu rybaření cca v intervalu 1 hodiny permanentně nadával a znepřijemňoval nám pobyt u vody... Snažil jsem se z "objektu" dostat a napadlo mě se pokusit urazit zámek. To se mi nepovedlo a bohužel to došlo tak daleko, že kolem 22:45 hod přijel opět ten stejný člověk, který má na starosti závoru a napadl mě ránami do obličeje a rozbil mi čelovou svítilnu s odůvodněním, že mu nemám mlátit do zámku. V útoku chtěl dále pokračovat, naštěstí pár metrů dál byli další rybáři u kterých jsem požádal o pomoc. Zavolal jsem policii a dále se to řešilo na přestupkové komisi v Litovli.

Závěr je takový, že komise útočníka uznala vinným a musí zaplatit pokutu, čelovou svítilnu mi platit nemusí.

Nevím, jak to je na Nákle s časem chytání a se zamykáním závory. Pokud to někdo ví, bylo by možné to jsem, prosím napsat? Nicméně když jsem se na to ptal lidí, kteří s těmito lidmi (majitelem dobývacího prostoru) komunikují o možnosti chytání ryb na Nákle, tak o žádném zamykání závory neměli tušení...

Chtěl bych tímto také poděkovat rybářům, kteří lovili opodál, jednak díky jejich výpovědi a následně výpovědi policie byla potvrzena moje verze a verze útočníka byla zcela vyvrácena. A zároveň mě mrzí, že kvůli tomuto incidentu měli bohužel ostatní rybáři zkažený večer na rybách.

Přeji vám všem především příjemné okamžiky strávené na rybách, pěkné úlovky, ať už ve zbytku tohoto roku a nebo v roce 2019 a hlavně, ať máte u vody štěstí na slušné lidi.

Lovu zdar.

 
 

Předseda

(05.12.2018 10:16 / Šefčík Michal)

Kolegové stalo se našim opomněním vložit tabulku s termíny schůzí MS r. 2019 do časopisu Ol. rybář 12-2018. Je zveřejněna zde v sekci Novinky. A překlep v datu je na poslední straně : Členové narozeni v roce 1953 a starší jsou v roce 2018 osvobozeni…. Má tam být rok 2019. Za toto nedopatření se vám omlouváme. Šefčík Michal.

 
 

Předseda

(04.12.2018 09:16 / Šefčík Michal)

Pro informovanost všem členům. Dnešní emailová pošta z CHKO L.P.:
Dobrý den,
pokud vyjde počasí, je na tuto sobotu naplánována na Chomoutově brigáda spočívající v kácení zejména křovin na velkém ostrově - a to z důvodu podpory nelesních druhů, zejména ptáků (nejen však nich). Součástí akce, která je samozřejmě domluvená s vlastníkem (Lesy ČR), je i pokácení pár velkých stromů, které pokud se podaří je snaha položit do vody - ale jenom tak, aby držely kmenem na břehu - a jen koruna aby šla do vody. Aby vznikl zase trochu jiný typ biotopu než tam je, což zpestří celkovou nabídku prostředí pro tamější živočichy.

 
 

Předseda

(01.12.2018 17:12 / Šefčík Michal)

Letošní podzimní číslo Ol. rybáře je opravdu napěchováno informacemi tak, že vyjde na jedné dvoustraně + ještě vloženém listu. Informace o zarybnění je zatím předčasná protože se ještě musí zarybnit řeka Morava a to bílou rybou. Takže vložení neúplné tabulky o zarybnění by nemělo smysl. Informace o celkovém zarybnění zde bude zveřejněna v elektronické verzi a i v jarním vydání časopisu v r. 2019. Dle informací od vydavatele prosincové číslo bylo dnes podáno na poštu. Šefčík Michal.

 
 

díky za informace

(01.12.2018 08:22 / Peterka Jiří)

díky za informace, bohužel marně hledám odstavec o zarybnění našich revírů,vždy v minulosti tyto byly v časopisu Ol rybář uvedeny