Obecná diskuse

Pro vkládání příspěvku je nutné se přihlásit.

Příspěvky uživatelů

 

Malecky David

(14.11.2018 20:05 / Kuk Mirek)

Pane , chytraka ze sebe urcite nedelam . Ty zakladni zakony jsem myslel to bezne , miry ryb , pocet , hajeni . A pokud tohle RS nezna , tak tam nema co delat . Nebo kdyz mi policajt rekne ze stopka neni stopka , tak si na nej muzu stezovat . Ale bylo by to divne ze nepozna znacky . Proste RS by mela zakon znat nejlip a ne predvadet tohle .

 
 

KUK MIREK

(12.11.2018 20:32 / Malecký David)

Dobrý den
Vážený pane pokud máte v umýslu jen poukazovat na chyby ostaních lidí tak si nejprve zjistěte informace a pak dělejte chytráka.
BPVRP které upravují podmínky k výkonu rybářského práva nejsou rybářský zákon.
Uplně nejvíc směšný je váš výklad ( základní zákon ) Zákon je pouze jeden . Dále jsou pováděcí právní předpisy k rybářskému zákonu.
I RS může udělat chybu. A především je povinost rybáře znát stejné pravidla které zná člen RS. ( bavím se o BPVRP a Rybářský řád )Pokud dojde k nějakému problému má tento rybář právo se odvolat proti rozhodnutí člena RS.

 
 

40 uslechtilych ryb

(10.11.2018 10:59 / Kuk Mirek)

Nechapu o jake nesrovnalosti by melo jit . Clen RS snad prosel skolenim a slozil zkousku . Tak by mel zakony znat . Tohle nebyl 1 pripad kdy RS nezna i zakladni zakony . Asi se zkousky pisi kolektivne . Pak to u vody tak vypada , kontoluje vas individum s odznakem bez znalosti zakonu . Ale hlavne ze se nejaka povolenka sebere , ze ? Samozrejme se to netyka vsech clenu RS ale par takovych jedincu tady mame . Bud je to stary dedek u ktereho je to zpusobeno vekem nebo mlady novy clen ktery u zkousky opisoval jak ve skole . Kazdopadne tihle RS by meli odznak vratit . Je ostuda ze se tohle tady deje . Ale v pripade nasi mo me to vubec neprekvapuje .

 
 

Předseda

(09.11.2018 08:48 / Šefčík Michal)

Kolegové, kolegyně aby nedocházelo k nesrovnalostem ohledně záležitosti, kterou zde píše správně pan Metelka mezi rybáři a kontrolními orgány podám zde vysvětlení. Já osobně jsem hodně v celé záležitost dotazován a tak chci vše zde v rámci platných zákonů, vyhlášek, bližších podmínek objasnit.
V prvé řadě se již dnes nepoužívá názvosloví „ušlechtilé ryby“ ale vybrané druhy ryb. To ovšem nic nemění na dané skutečnosti. Zákon číslo 99. z roku 2004, jeho prováděcí vyhláška a Výpis ustanovení z předpisů o rybářství a Bližší podmínky rybářského práva (v našem případě pro Severní Moravu a Slezsko, platné od r. 2017) jsou náležitosti, které nám celou věc objasní.

1. Osoba provádějící lov si na MP revíru může ponechat, přisvojit v jednom dnu, i když loví na více revírech nejvýše 7 kg všech druhů ryb. V tomto úlovku smí být nejvýše dva kusy kapra, štiky, candáta, bolena, sumce nebo jejich kombinace. Byla-li osobou provádějící lov přisvojena ryba, kterou celková hmotnost úlovku přesáhla 7 kg, KONČÍ jejím přisvojením denní lov.
Takhle je to přesně dáno zákonem i prováděcím předpisem a já si osobně myslím, že v této stati je vše jasné.

2. Ovšem uživatel revíru si může na revírech, na které má tkzv. dekret vytvořit Bližší podmínky, které upravují, doplňují, upřesňují rybolov. Avšak nesmí jít pod zákon! Tam v některých případech je nutná vyjímka ze zákona – např. vyjímka z denní doby lovu. Proto uživatel rybářských revírů na straně 19, odstavec č. 1 BPVRP použil tuto podmínku:

Cituji, nebo spíše opisuji.
Úlovek UVEDENÝCH druhů ryb (kapr, štika, candát, amur – nebo jejich kombinace) je omezen na 10 ks za kalendářní měsíc.

Vysvětlení.
Nikde není napsáno, že po ulovení výše UVEDENÝCH druhů ryb je rybolov do konce kalendářního měsíce ZAKÁZÁN. Je pouze pro rybáře omezen, a to u UVEDENÝCH druhů ryb. Do konce měsíce je možno lovit jiné druhy ryb, které si může do denní hmotnosti 7 kg ponechat – cejn, ostroretka, plotice, perlín, jelec,…Nebo potom při ulovení UVEDENÝCH druhů ryb si úlovek nelze ponechat a musí využít Ch a P.

Opět opisuji.
Roční úlovek UVEDENÝCH druhů ryb (kapr, štika, candát, amur – nebo jejich kombinace) je omezen na 40 ks. Uvedené limity platí na všechny revíry územního svazu ve společném hospodaření dohromady. Po vyčerpání ročního limitu si LZE zakoupit další povolenku.

Vysvětlení.
Opět nikde není napsáno, že po ulovení, zapsání a ponechání si ročního limitu 40 ks UVEDENÝCH ryb končí roční rybolov a lovící si musí zakoupit pro další rybolov novou povolenku. I zde platí:
40 ks UVEDENÝCH druhů ryb za rok - skončilo pouze přivlastňování si těchto ryb. Lovící může dále pokračovat v rybolovu, který je pouze omezen, nikoliv zakázán a podmíněn koupí si nové povolenky pro další rybolov. Jasně je výše napsáno, že po vyčerpání ročního limitu si LZE zakoupit další povolenku. A to je důležitá informace. Tak jak jsem již uvedl: Není nikde psáno, že lovící si musí (pokud chce dále pokračovat v rybolovu) zakoupit novou povolenku po vyčerpání ročního limitu 40 ks UVEDENÝCH ryb. I zde v tomto případě platí ponechání si 7kg denního úlovku ryb jako např. cejn, jelec, ostroretka,….. nebo lov Ch a P.

Já doufám, že došlo k objasnění celé záležitosti. BPVRP končí ke dni 31. 12. 2018. Nové jsem ještě nečetl a ani se mi nedostaly k rukám. Jsou-li jakékoliv pochybnosti nebo nesrovnalosti, lze ještě využít dotazu (nejlépe emailem) na právníka Rady ČRS Mgr. Davida Zdvořáčka, který určitě podá vysvětlení popřípadě právní rozbor v celé záležitosti.
Ještě k zarybnění. Zarybňování našich revírů ještě pokračuje a to i z dotací Ministerstva zemědělství ČR a finančního rozpočtu povolenek v rámci ÚS Ostrava. Ve fotogalerii máte nějaké fotky se zarybňování. Ještě tam v průběhu měsíce něco přidám. Jsou stanoveny v sekci Ceník již platby pro rok 2019. Další informace ohledně výdeje povolenek a otevírací doby zde budou zavčas zveřejněny.
Přeji všem příjemný zbytek rybářské sezóny. Petrův zdar! Šefčík Michal – předseda. 
 

Výkon rybářského práva po přisvojených 40 ks ušlechtilých ryb za příslušný rok

(08.11.2018 20:16 / metelka vladimír)

Omluva, píši to na mobilní platformě, tudíž vím, že Poděbrady se píší s dé na konci ( administrativní šotek)

Vladimír Metelka, člen ČRS MO Olomouc