Obecná diskuse

Pro vkládání příspěvku je nutné se přihlásit.

Příspěvky uživatelů

 

Poděkování

(18.03.2018 19:21 / Zatloukal Pavel)

V období 2014 - 2017 získal odbor dětí a mládeže na svoji činnost díky finanční podpoře SMOL 210 tisíc Kč. Každoročně se uskutečnily závody v lovu ryb na udici, exkurze do líhní, besedy s přírodovědnou tématikou, úklid vybraných lokalit kolem vodních ploch a v letních měsících proběhl pobytový nebo příměstský tábor. Děkuji všem vedoucím kroužků za jejich činnost a věnovaný volný čas a Statutárnímu městu Olomouci za finanční podporu.
Pavel Zatloukal, vedoucí odboru dětí a mládeže MO ČRS Olomouc

 
 

Masařina

(05.03.2018 19:25 / Zatloukal Pavel)

Dobrý večer, každý se musí s tímto problémem srovnat po svém. Bohužel je pravda, že někteří rodiče využívají povolenky svých potomků k tomu aby vylepšili svoji lovební bilanci. Je smutné, že dávají svým dětem návod, jak se u vody chovat.
Věřím však, že těchto případů je minimálně. Když vidím lovit děti na Hamrýzu a podaří se jim ulovit mírového kapra, většina těchto úlovků je vrácena vodě. S blížícím se jarem Vám přeji pěkné dny a hodně pěkných zážitků u vody.
Pavel Zatloukal

 
 

Mrk Mrk

(04.03.2018 21:42 / Lorenc Bronislav)

Pane Mrku, Mrku, kdyby si každý člen MO Olomouc vzal za rok těch 5 kaprů, jak uvádíte, že za pár let by voda přetékala, tak si vydělte počet nasazených kaprů počtem členů naší MO. Ono je to zhruba jak jste se omylem trefil těch 5 ks. A jestli můžu doporučit, tak svoje jméno určitě nezveřejňujte, nechtěl bych potom být ve vaší situaci.

 
 

(04.03.2018 20:26 / Mrk Mrk )

Panove , neminim se tady verejne prezentovat a mit pak treba potize za pravdu ktera se zrovna nehodi . Tech 40 ryb kdyz si nekdo vezme je podle zakona . Pak je to tedy v poradku . Potom nechapu co se tady resi , co je vam vubec do toho . O pytlacich kteri berou ryby a nepisou muzu rict ze i na ne jednou dojde . Ale nevidim duvod proc si nevzit dle zakona 40 ryb . Vetsina rybaru je stejne ani nechyti . Kdyby si kazdy clen vzal za rok rekneme 5 kapru , tak za par let budeme chodit pres reviry po hrbetech kapru . Takovy revir 25 . Uz nekolik let ulovky od 20 - 40 kapru . Nasazuje se udajne asi 120 ks . Kde ty ryby jsou ? Ze by to na konci sezony bylo prerybnene , tak to ani omylem . Kdo ty ryby odnesl ? Pytlaci , rybari a nenapsali je ? Cast mozna ano . A nebo tak ty ryby v takovem poctu proste nasazeny nebyly . Jeden clovek tam travi skoro kazdy den , ne jen u vody , ale i na strelnici a byl pritomen jarniho vyrazovani ryb . 2 cca 90 l kalfasy . Vysazeno udajne 122 ks kapra . To by tam nedostal ani kouzelnik . Proc mam pocit ze se tady porad jen lze a rybari se vodi za nos . A jediny co slysime jak se pytlaci , masari , nepisou ryby . Ano , urcite to par lidi dela , ale proc hazet vsechny do 1 pytle .

 
 

pan utajený Mrk Mrk

(04.03.2018 20:05 / Honig Petr)

Já chytám 30 let a v povolence jsem v životě 40 ryb napsaných neměl a věřte že i za dob kdy bylo povoleno 7kg ryb denně nebo 2 kapry denně, ale at mi nikdo nevykládá že ročně 1 pruměrná rodina to je 4 lidé sní 100kg a více ryb, at si každý vezme co zákon povoluje to není proti ničemu ale at řádné napíše co chytl a ne že napíše 40 ušlechtilých ryb a dalších 40 má doma bez zápisu ale to se asi uhlídat nedá, a když jste u vody 100 až 150 dní v roce denně máte rybu v cajdáku tak to je 150 ryb nejméně, co máte doma a určitě to takto je, jste schovaný a máte strach, jinak by jste se neschovával svoji mordu